Roheline lugu

Imestan ja imetlen!

Tead, ma avastasin ühe imelise paiga, mida ma varem kunagi külastanud polnud. See on imetlusväärne Rohelisem Põlvamaa. Ja ausalt öeldes on see lihtsalt ÄGE! 

Loodus siin on lihtsalt uskumatult ilus. Imelised orud! Ja jõed voolavad läbi roheluse, andes tunde, nagu oleksin sattunud unelmate maailma. Ja mis veelgi toredam - loodus on Põlvamaal puhas ja puutumatu, päriselt roheline.

Roheline ring Põlvamaal looklevad teed

Ümberringi on lihtsalt nii palju rohelust, et sellest ei saa küllalt. See rohelus annab sellise mõnusa atmosfääri kogu paigale, kus tekib tunne nagu loodus ise hingaks koos minuga.

Ja need looklevad teed! Ma armastasin neid üles-alla teid, mis viivad läbi kõigi nende imeliste paikade. See on võimalus olla rändaja, kes avastab oma kodumaad uuesti ja uuesti.

Kõige toredam osa siin rohelisel Põlvamaal on kindlasti hea toit. Siin maitseb kõik nii värske ja mahedana. Kohalikud toidud on tõeline maiuspala! Ja kui ise metsa minna, korjata marju ja seeni ning valmistada nendest tõelisi hõrgutisi, on see, kui olla ise killuke Põlvamaast. 

Aga tead, mis kõige rohkem üllatab? 

Rahu ja vaikus. Ma ei olnud tükk aega kogenud nii sügavat rahu, kui ma siin metsades ja rabades, jõgede ja järvede ääres viibides tunda olen saanud. Kui võtta aega nautimiseks, näib kogu maailm justkui olevat paigas ja ümberringi on lihtsalt vaikus ja rahu.Roheline ring Põlvamaal roheline Räpina

Rohelisem Põlvamaa on jätnud minusse tõeliselt erilise rohelisema jälje. See kogemus on olnud midagi väga värsket, armsalt väikest ja ootusärevalt kauget, mida ma tahan veel ja veel avastada. Ma olen kindel, et naasen sellesse rohelisse maakonda varsti jälle, sest Põlvamaa on midagi nii omanäolist, et teda peab kogema korduvalt - suvel ja talvel.

eu