Maitsev Põlvamaa

Maitsev Põlvamaa

Kõik
Põlva
Räpina
Kanepi

Räpina mõisapark

Räpina mõisapark asub maalilisel Võhandu jõest ümbritsetud poolsaarel, mille keskele jääb Sillapää loss. Park on segastiilis ja koosneb inglise, prantsuse ja metsasest pargi osast. Mõisahoonet ümbritseb liigirikas mõisapark (ligi 800 puu- ja põõsaliiki; lisaks roosid, liaanid, rododendronid, viinapuud jt), mida on võimalik külastada igal ajal. Pargi põhjapoolses osas Võhandu jõe kaldal põlispuude varjus asub valgesambaline ümara kuppelkatusega avatud paviljon-rotund.

 

Loe rohkem

Rongisõit Taevaskojas

Taevaskoja rong „Peetrike" sõidab suveperioodil iga päev liinil Taevaskoja Saesaare parkla - Kiidjärve - Koorvere - Taevaskoja Saesaare parkla.
Pakume lõbusat meelelahutust kui ka võimalust kombineerida matkasid piirkonnas. Tule meile ilma autota ja me aitame sul liikuda erinevate sihtpunktide vahel. Näiteks jalgsi matkates võid läbida osa vahemaast rongiga või liikuda hommikul Kiidjärve rongijaamast (rong peatub rongijaamas) kanuumatka alguspunkti Koorverre (ainult esimene ring) ja hiljem lõpp-punktist tagasi Saesaare parklasse ja Taevaskoja rongijaama.

Loe rohkem

Nurmeotsa talu

Nurmeotsa talu on hubane ja vaikne koht Uiakatsi järve ääres, kus lisaks heale kõhutäiele, majutusele ja ehedale suitsusaunale lisaks on võimalus nautida aktiivseid vabaajategevusi õues ja järvel ning peremehe käe all õppida grillima kui tõeline professionaal.

Loe rohkem

Räpina sadam

Räpina sadam – maiuspala harrastuskalastajatele ja veespordihuvilistele.
Võimalik on laenutada vesijalgrattaid, kajakke, aerusurfi laudu.
Navigatsioonihooajal on sadama tehissaarel paiknevas paviljonis avatud Sadamakohvik. Kuuest küljest Lämmijärvele avaneva vaatega paviljon pakub ka võimalust korraldada seminare, koosolekuid ja pidulikemaid üritusi.

Loe rohkem

Kodukohvik Tillu

Tillu on Põlvas asuv talupood, pagar ja kohvik. Talupoest saab osta ainult Eestimaist väiketootjate toodangut. Paljud talupoes müüdavad tooted on kohalikku päritolu, olles tunnustatud kas Põlvamaa Rohelisema märgise või Uma Mekk märgisega. Kondiitri- ja pagaritooted valmistatakse algusest lõpuni ise kasutades võimalikult kohalikku ja eestimaist toorainet. 

Loe rohkem

Valgesoo vaatetorn ja matkarada

Valgesoo vaatetorn asub Valgesoo rabas, mis esindab ühte National Geographicu kollase aknaga tähistatud Lõuna-Eesti 21st avastamist väärt paigast ning mida soovitatakse kõigil loodushuvilistel kindlasti külastada. 

Loe rohkem

Kooraste järvistu

Kooraste järvistu on Otepää kõrgustiku Vidrike-Kooraste ürgorus on Eesti kõige suurejoonelisem aheljärvestik, kus lookleb järjestikku 11 järve. Neist suurim ja tuntuim on Kooraste Suurjärv, kus lisaks supluskohale leiab ka mõnusa peatumispaiga RMK lõkkeplatsil.

Loe rohkem

Alle-Saija teatritalu

Alle-Saija Teatritalus tutvustatakse rahvateatri tegemist ja telgitaguseid. Tellida saab ekskursioone teatritalus ja näha teatri uhket maakivist teatrisaali, suurt kahe lava ja platvormiga väliala, kostüüme ja rekvisiite, uurida, kuidas valmib üks lavastus ning vaadata varasemate lavastuste videosalvestusi.

Loe rohkem

Mooste Viinavabrik ja kohvik Moisekatz

Kauni Lõuna-Eesti loodusrikkuse keskel asuv viinavabriku restoran on koht, kus aeg peatub ja külaline saab tõeliselt nautida. Kohalikust toorainest valmistatud modernsed road teevad ka kõige nõudlikuma gurmaani maitsemeelele pai. Südasuvel korjatud metsmaasikad või sügisesed kukeseened oma naturaalses headuses lubavad osa saada tõeliselt rikkast peolauast.
 

Loe rohkem

Leevaku hüdroelektrijaam

Võhandu jõe veejõudu on Leevakul kasutatud juba 1835. aastast, mil siia ehitati vesiveski. 20. saj algul oli Leevakul jahu- ja saeveski ning villavabrik. Siin valmistati ka savinõusid.

 

Loe rohkem

Mikko talu Südamete aed

Mikko talu asub Põlvamaal Tännassilma külas oja kaldal.

Aia rajamisega alustati 1996. aastal ja aastatega on loodud kahel hektaril paiknev liigirohke inglise stiilis taluaed, kus reljeefsel maastikul avanevad maalilised vaated. Loodud on erinevad aiaruumid, taksoneid on üle tuhande. Olemas on ka väike puukool.
 

 

Loe rohkem

Räpina Aianduskooli kollektsioonaed

Räpina Aianduskooli ümber jalutades leiab põneva püsikute istutusala ning lillekollektsioonaias saab nautida erinevaid suve- ja püsililli. Kollektsioonaias saab imetleda Rein Joosti 50 erinevat sorti pargiroose, Mart Heeringu liiliaid, Adolf Vaigla ligikaudu 30 sorti sireleid ja Jaan Kivistiku 20 sorti viinapuid

 

Loe rohkem

KODAS restoran 

Lõuna-Eesti käänulistel teedel seigeldes jõuad Valgjärvele, kus lisaks KODAS joogitehasele ootab sind sama katuse all asuv KODAS restoran.

Loe rohkem

Pokumaa

Pokumaa teemapark Võrumaa ja Põlvamaa (Vana-Võromaal) piiril on loodud Edgar Valteri "Pokuraamatu" ja selle nimitegelaste ainetel. Pokude looduslikud prototüübid on tarnamättad.

Loe rohkem

Sireli talu Villakoda

Sireli Talu Villakoda Mooste mõisas pakub külalistele põhjalikku ülevaadet lambavilla ja - naha erinevatest kasutusvõimalustes. Selleks korraldame juhendajaga ringkäike Villakojas.

Loe rohkem

Lahojärv ja Laho metsaonn

Lahojärve äärest leiad metsade rüppe peitunud looduspuhkuse veetmise koha. Siin on võimalik teha lõket, ööbida mitmepäevasel retkel olles metsaonnis või telkida. Ümbruskonna kaunid metsad pakuvad häid võimalusi omal käel metsateedel/sihtidel jalutamiseks ja sügisel marjade ning seente korjamiseks.

Loe rohkem

Kalda Loodustalu Postiteel

Ettevõtte tegevusaladeks on omatoodangu - käsitöö, hoidised, küpsetised müük ja pärimusretseptide järgi valmistatud talutoidu catering teenuse pakkumine. 
Lisaks pakutakse ka majutusteenust ning vana ja väärikas suitsusaun ootab saunalisi.

Loe rohkem

Maarja küla

Maarja küla on kogukond Lõuna-Eestis, kus elavad intellektipuudega täiskasvanud, kes saavad nautida rahuldustpakkuvat ja mõtestatud igapäeva- ja tööelu. Külas elavad inimesed ei ole kliendid, vaid elanikud, kes oma elu ise korraldavad.

Loe rohkem

Kiidjärve külastuskeskus

Kiidjärve looduskeskus asub Kiidjärve-Kooraste puhkealal Kiidjärve külas maalilise Ahja jõe kaldal. Seal püütakse nii noori kui ka vanemaid külastajaid juhatada piirkonna kauni maastiku loodusharulduste juurde nii, et mets ja loodus ise avaksid oma saladused huvitundvale tähelepanelikule vaatlejale.  


 

Loe rohkem

Taevaskoja Maitsed iseteenindus

Taevaskoja Maitsed iseteenindus asub looduskaunis Taevaskoja külas. Iseteeninduslikus müügipunktist saad endale kontaktivabalt osta kohalikust toorainest valmistatud tooteid.

Tule tee tutvust Taevaskoja maitsetega kohapeal või telli tooted meie e-poest ette ja tule kaubale Taevaskotta järele

Loe rohkem

Tamme-Lauri tamm

Tamme-Lauri tamm on pühapuu ning Eesti jämedaim tamm. Tamme ümbermõõt 1,3 m kõrguselt mõõdetuna on 8,5 m ja vanust juba üle 700 aasta. Tugevduseks on tüve õõnsus täidetud raudarmatuurist konstruktsiooniga.
 

Loe rohkem

KODAS hubased iglumajad järve kaldal

Unikaalne elamusmajutus hubases ja valgusküllases iglumajas. Naudi lummavaid vaateid Lõuna-Eesti kuppelmaastikule ning rahulikule järvele kasvõi otse voodist. Majutuse teevad eriliseks ja põnevaks 10 000 õunapuud ja oma joogitööstus - nuusuta, kuidas lõhnab siidrikoda ja uudista, kuidas õun puu otsast pudelisse saab.

 

Loe rohkem
eu